Voor veteranenorganisaties die een reünie willen organiseren, zijn er nog steeds 2 plekken voor een financiële aanvraag: Defensie én Vfonds. Per 1 april zijn de aanvraagroutes wel anders. Ook is er iets veranderd aan de hoogte van de bijdrage.
Wanneer kun je bij Vfonds terecht?
Dat is eenvoudig. Veteranenorganisaties die wél lid zijn van het nationaal Veteranen Platform, maar die géén reüniecertificaat van Defensie hebben, kunnen per 1 april 2025 een bedrag bij ons aanvragen voor een reünie. Veteranen die wél een reüniecertificaat van Defensie hebben, doen vanaf nu hun volledige aanvraag bij Defensie.
Wat gebeurt er met het bedrag?
Is jouw veteranenorganisatie wel in het bezit van een reüniecertificaat en doe je een aanvraag bij Defensie? Dan ontvang je € 22 per veteraan én € 22 voor een eventuele introducee. Het bedrag dat per veteraan wordt uitgekeerd, is daarmee iets lager dan voorheen. Het bedrag dat voor een veteraan en een introducee wordt betaald, is vrijwel even hoog.
Is jouw veteranenorganisatie niet in het bezit van een reüniecertificaat en doe je een aanvraag bij Vfonds? Dan is er vanaf 1 april 2025 een hoger bedrag per veteraan én per introducuee beschikbaar - namelijk € 22 p.p. Omdat Vfonds zich nu volledig kan toeleggen op deze groep aanvragers, kunnen we extra veel aanvragen van deze groep inwilligen.
Meer weten?
We hebben alle informatie rondom de wijzigingen én het doen van een aanvraag, voor je op een rij gezet.
Vragen over maatwerk?
Het nationaal Veteranen Platform en Vfonds hebben intensief overlegd over de gewijzigde reüniebijdrage. We geloven dat er een goede manier gevonden is om álle veteranen op een optimale manier een bijdrage te bieden voor belangrijke bijeenkomsten. Heb je vragen over de wijzigingen? Neem dan contact met het nationaal Veteranen Platform op via info@veteranenplatform.nl
Zij kunnen je meer vertellen, en denken zo nodig mee over een passende oplossing.